Güvenli Alışveriş İpuçları

Güvenli Alışverişin İpuçları

jetseri.com olarak birçok güvenlik uygulaması kullanıyor ve kullandığımız uygulamalara her geçen gün yenisini ekliyoruz. Aşağıda, yapacağınız alışverişlerinizde sizleri korumak ve yardımcı olmak üzere ek olarak hazırladığımız önemli ipuçlarını bulabilirsiniz. Lütfen okuduktan sonra alışverişlerinize devam edin.

 

  • Tanımadığınız kişilere kesinlikle para göndermeyin.
  • TC kimlik numarası ve cep telefonu numaraları aracılığıyla yapılması talep edilen para transferlerini gerçekleştirmeyin.
  • Alacağınız veya kiralayacağınız konutu görmeden, hiçbir sebeple kapora ve benzeri bir ödeme gerçekleştirmeyin.
  • Konutu görmenizin ardından ön ödeme gerçekleştirmeniz halinde yapmış olduğunuz ödemeyi gösteren banka dekontu veya imzalı bir belgenizin olmasına özen gösterin.
  • Herhangi bir ön ödeme veya kapora ödemesi yapmanız sonucunda mal/ürün teslim alamamanız halinde jetseri.com’un hiçbir hukuki sorumluluğu bulunmamaktadır.
  •  

 

 

Vasıta Satın Alma ve Kiralama İçin Güvenlik İpuçları

Değerli ziyaretçimiz,

Sitemizde ilan veren ve arayan kullanıcılarımız arasında iyi niyet ve güven ilişkisi esastır.

Ancak araç satın alırken veya kiralarken olumsuz durumlarla karşılaşmamanız için aşağıdaki konularda dikkatli olmalısınız:

Satıcıyla yüz yüze görüşmeden kesinlikle para göndermeyin. Aracı görmeden kapora için para gönderilmesi taleplerini kabul etmeyin.
Alacağınız veya kiralayacağınız aracı görmeden, hiçbir sebeple kapora ve benzeri bir ödeme gerçekleştirmeyin ve/veya aracı satın almayın.
Tanımadığınız kişilere TC kimlik numarası ve cep telefonu numaraları kullanılarak yapılabilen para transferlerini gerçekleştirmeyin.
Para ödemesi ile ürün teslimini (araç devir işlemini) aynı anda yapın
Alacağınız aracın tescil belgesinde bulunan motor ve şasi numarası ile araç üzerindeki motor ve şasi numarasının aynı olmasına dikkat ediniz. Aracın servis kayıtlarını kontrol edin.
Kişisel verilerinizi ve hesap bilgilerinizi (TC kimlik numarası, kredi kartı verileri, vb.) kimse ile paylaşmayın.
Herhangi bir ön ödeme veya kapora ödemesi yapmanız sonucunda mal/ürün teslim alamamanız halinde, www.sahibinden.com internet sitesinin hiçbir hukuki sorumluluğu bulunmamaktadır.
Olumsuz bir durumla karşılaştığınızda en yakın Emniyet birimine giderek ilgili kişiler hakkında şikayetçi olabilirsiniz.

Bu uyarı mesajı Emniyet Genel Müdürlüğü'nün koordinasyonuyla hazırlanmıştır."

 


Alışverişiniz İçin Güvenlik İpuçları
Tanımadığınız kişilere TC kimlik numarası ve cep telefonu numaraları kullanılarak yapılabilen para transferlerini gerçekleştirmeyiniz.
Tanımadığınız kişilere kesinlikle para göndermeyiniz.
Aldığınız ürünün size teslim edilmesini garanti altına almak ve yaptığınız ödemenin güvenliği için alışverişlerinizde S - Param Güvende sistemini kullanmaya özen gösterin.
S - Param Güvende sisteminde ödeme sadece kart ile gerçekleştirilir, havale / EFT ile ödeme yapılmaz. Kart ile gerçekleşen ödemeniz JetSeri.Com çözüm ortağı olan ödeme kuruluşu hesabında tutulur. Satıcı size ürünü kargo ile gönderir. Ürün elinize ulaştığında kontrol etmek ve almak istediğiniz ürün olduğundan emin olmak için bireysel satıcıdan aldıysanız 2 gün, mağaza JetSeri.Com aldıysanız 14 gün zamanınız olur. Ürüne onay vermenizi takiben ödemeniz satıcıya aktarılır.
Üründe sorun olması halinde ürünü satıcıya ücretsiz kargo ile aynen geri gönderebilir, ürün tutarını geri alabilirsiniz. Aynı şekilde, satıcı ürünü belirtilen süre boyunca göndermese bile ödemeniz JetSeri.Com çözüm ortağı olan ödeme kuruluşu hesabında güvence altında olacak ve işlem süresi sonunda da tekrar eksiksiz olarak tarafınıza iade edilecektir. S - Param Güvende ile ilgili detaylı bilgi için tıklayın..
S - Param Güvende sistemi dışında verilmiş ilan sahiplerinden ilanlarını S - Param Güvende sistemi ile vermelerini talep edin. Alışverişiniz S - Param Güvende sistemi dışında gerçekleştirilmek isteniyorsa ürünü teslim almadan ve almak istediğiniz ürün olduğundan emin olmadan ödeme yapmayın. JetSeri.Com’da tam anlamı ile güvenliğinizi sağlayan tek sistem S - Param Güvende'dir.
Herhangi bir ön ödeme veya kapora ödemesi yapmanız sonucunda mal/ürün teslim alamamanız halinde JetSeri.Com’un hiçbir hukuki sorumluluğu bulunmamaktadır.
Güvenli Alışverişin İpuçlarına dikkat ettiğiniz ve bize olan güveniniz için teşekkür ederiz. Belirttiğimiz ipuçları doğrultusunda hareket ettiğinizde internette alışveriş işleminizin güvenli, sorunsuz ve hızlı gerçekleşeceğini unutmayın.

İletişim Formu